Publikācijas

Kāpēc jāievēro augu aizsardzības līdzekļu marķējums

Kāpēc jāievēro augu aizsardzības līdzekļu marķējums

11.08.2015

Raksts publicēts 2015.gada augusta žurnālā "Agro tops".
Rakstu sagatavoja VAAD Augu aizsardzības departamenta augu aizsardzības līdzekļu novērtēšanas daļas referentes Regīna Balode un Laura Misiņa

Katram Latvijā reģistrētam augu aizsardzības līdzeklim (AAL) ir marķējuma teksts, kurā iekļauta informācija par AAL paredzēto lietojumu, devām un nogaidīšanas laiku līdz ražas novākšanai, produkta fizikāli ķīmiskais raksturojums, kā arī informācija par AAL klasifikāciju atbilstoši aktuālajai likumdošanai. Reģistrēta AAL marķējuma teksts var mainīties, ja līdzeklis tiek pārreģistrēts vai paplašināts tā lietojums.

Lasīt tālāk ...
Jaunas prasības profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem

Jaunas prasības profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem

06.01.2015

Žurnāla "Agro Tops" 2014.gada publikācija. Autors:  Gundega Skagale

Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande uzsver, ka tuvākajos gados VAAD inspektors saimniecībā ieradīsies ne kā pārbaudītājs un sodītājs, bet gan kā draudzīgs konsultants, kurš kopā ar saimnieku mēģinās rast atbildes, kā labāk ieviest integrētās augu aizsardzības prasības. Tās no šā gada 1. janvāra ir obligātas ne tikai Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā.

Lasīt tālāk ...

Integrētās augu aizsardzības ieviešana Latvijā

26.11.2014

2009.gada 21.oktobrī tika pieņemta Eiropas Parlamenta  un Padomes Direktīva 2009/128/EK, ar kuru nosaka Kopienas sistēmu pesticīdu ilgtspējīgas lietošanas nodrošināšanai (turpmāk – Direktīva 2009/128/EK). Direktīva 2009/128/EK bija jāievieš līdz 2011.gada 29.novembrim, bet dažas prasības, t.sk., integrētās augu aizsardzības, ieviešamas 2014.gadā.

Lasīt tālāk ...

© Valsts augu aizsardzības dienests, 2014. Visas tiesības paturētas.