Jaunumi

Kaitīgo organismu Top10 no 6. līdz 12. jūlijam

Kaitīgo organismu Top10 no 6. līdz 12. jūlijam

11.07.2018

Arī šonedēļ laika apstākļi bija mainīgi. Nebija ne pārmērīgu nokrišņu, ne karstuma. Kaitēkļi nedaudz pierimuši, to vietā uz augiem attīstās slimības, kas izplatās gan ar vēju, gan lietus šļakatām. Nokrišņi veicinājuši dažādu plankumainību izplatību gan uz graudaugiem, gan augļu kokiem. Ar 12% vidējo izplatību šonedēļ novērota miežu lapu tīklplankumainība, bet no kaitēkļiem kāpostu cekulkode aizvien vēl intensīvi lido un dēj olas uz kāpostaugiem, to kāpuri novēroti ar 5% iplatību un var prognozēt, ka nākamnedēļ kāpuru skaits tikai pieaugs.

Lasīt tālāk ...
Kaitīgo organismu Top10 no 29. jūnija līdz 5. jūlijam

Kaitīgo organismu Top10 no 29. jūnija līdz 5. jūlijam

05.07.2018

Šajā nedēļā laikapstākļi bija mainīgi -lietus un vējš mijās ar saulainu un siltu laiku. Sekas mainīgajiem laika apstākļiem arī parādās šīs nedēļas kaitīgo organismu top10 - slimību izplatība palielinājusies. Nokrišņi ietekmējuši graudzāļu miltrasas izplatību, šonedēļ tā bija sastopama ar vidēji 15% izplatību. No kaitēkļiem visaktīvāk šonedēļ darbojas gan kāpostu cekulkode, gan krustziežu spīduļi, kas uz vasaras vēl ziedošajiem rapšiem sastopami ar 12% izplatību.

Lasīt tālāk ...
Kaitīgo organismu top10 no 22. jūnija līdz 28. jūnijam

Kaitīgo organismu top10 no 22. jūnija līdz 28. jūnijam

28.06.2018

Saulgriežu laikā beidzot sagaidījām nokrišņus un pašā Jāņu dienā daudzviet lija visas dienas garumā. Ilgstošais lietus trūkums pamatīgi novājināja gan labību laukus, gan samazināja ogu ražu un kvalitāti. Tomēr vēl aizvien šī vasara solās būt diezgan sausa, tādēļ dažādiem kaitēkļiem izplatīšanās nerada problēmas. Šonedēļ novērotas ir gan slimības, gan kaitēkļi, mitruma ietekmē straujāk sākušas izplatīties dažādas plankumainības gan uz augļu kokiem, gan ogulājiem. Ķiršu un plūmju dārzos kauleņkoku sausplankumainība vietām sasniedz 36% izplatību. Kāpostu stādījumus visvairāk apdraud kāpostu cekulkodes, to vidējā izplatība 37 tauriņi uz līmes vairoga.

Lasīt tālāk ...
BRĪDINĀJUMS – izlido smiltsērkšķu raibspārnmušas

BRĪDINĀJUMS – izlido smiltsērkšķu raibspārnmušas

28.06.2018

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) vērš smiltsērkšķu audzētāju uzmanību uz to, ka kaitīgo organismu monitoringa speciālisti smiltsērkšķu stādījumos (augļi sasnieguši 70% no raksturīgā lieluma AS 77) Jelgavas un Bauskas reģionos uz izliktajiem līmes vairogiem konstatējuši pirmo smiltsērkšķu raibspārnmušu (Rhagoletis batava) pieaugušo īpatņu izlidošanu.

Lasīt tālāk ...
BRĪDINĀJUMS - Primārās infekcijas risks ābeļu kraupim beidzies

BRĪDINĀJUMS - Primārās infekcijas risks ābeļu kraupim beidzies

27.06.2018

Vēlamies pievērst augļkopju uzmanību SIA „Latvijas Augu Aizsardzības pētniecības centrs” RIMpro prognožu modeļa brīdinājumam par ābeļu kraupja Venturia inaequalis askusporu izlidošanas gaitu. Primārās infekcijas risks kraupim ir beidzies, bet dārzos, kur kraupis ir inficējis ābeles, jāturpina kraupja ierobežošana.

RIMpro prognozes Ābeļu kraupja infekcijas riskam Latvijas novados uz 27.06.2018.

Bauskas novads – Pēdējais nenozīmīgais kraupja primārās infekcijas risks tiek prognozēts 03.07. Ja dārzā konstatēts kraupja infekcijas pazīmes vainagā, tad labvēlīgos apstākļos jāturpina kraupja infekcijas ierobežošana.

Dobeles novadā – Sporu izlidošana bez infekcijas riska tiek prognozēta 29.06. Ja dārzā konstatēts kraupja infekcijas pazīmes vainagā, tad labvēlīgos apstākļos jāturpina kraupja infekcijas ierobežošana.

Lasīt tālāk ...

© Valsts augu aizsardzības dienests, 2014. Visas tiesības paturētas.