Nedēļas nogalē tiek prognozēts kritiski augsts ābeļu kraupja infekcijas risks!

Vēlamies pievērst augļkopju uzmanību LLU Augu aizsardzības zinātniskā institūta Agrihorts RIMpro prognožu modeļa brīdinājumam par ābeļu kraupja Venturia inaequalis askusporu izlidošanas gaitu Latvijas novados.

FOTO: I. Liepiņa, ābeļu kraupja pazīmes uz lapas

Sākoties stipriem nokrišņiem, un tiem turpinoties nedēļas nogalē visā Latvijas teritorijā, visās saimniecībās, kurās ir izvietotas stacijas, jau piektdien tiek prognozēts ļoti augsts kraupja infekcijas risks, kas turpināsies arī sestdien! Ņemot vērā, ka vietām beidzot ābeles sāks ziedēt, tas ir īpaši kritiski!

Atsevišķos dārzos jau ir kraupja pazīmes, kuras vairs nav pavisam pirmā svaiguma. Visdrīzāk kraupis bija atrodams jau ap piecpatsmito maiju. Tādi faktori kā nokrišņi un liela kraupja izplatība dārzā iepriekšējā gadā, var veicināt infekcijas izplatības risku.

RIMpro prognozēm Latvijas novados varat sekot līdzi ŠEIT.

Ja rodas jautājumi par RIMpro prognozi ābeļu kraupja primārās infekcijas periodā, var zvanīt Regīnai Rancānei pa tālruni 26361918.

Papildus informāciju par ābeļu kraupja Venturia inaequalis bioloģiju un ierobežošanas pasākumiem variet atrast VAAD kaitīgo organismu datu bāzē.

Aktuālo informāciju par novērojumiem Latvijā varat atrast ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
VAAD Integrētās augu aizsardzības daļa
Tālr.67185478


© Valsts augu aizsardzības dienests, 2014. Visas tiesības paturētas.